Budowa domu czy zakup mieszkania?

rolety
12 kwietnia, 2020 0 Comments

Budowa domu czy zakup mieszkania, to poważne przedsięwzięcie nie tylko od strony finansowej, ale także organizacyjnej. Wiąże się z inwestowaniem dużej ilości czasu i najczęściej też nerwów. Każdy jest jednak, z większą czy mniejszą cierpliwością, znosić wszelki kłody rzucane pod nogi, widząc już oczami wyobraźni upragnione cztery kąty.

Obecnie, budowa domu i zakup mieszkania w niewielkim stopniu różnią się kwotą jaką należy dysponować, by mieć swoje upragnione wnętrze. Należy więc rozważyć co bardziej nam odpowiada, np. dom w spokojnej okolicy, w pewnej odległości od miasta, otoczony lasem, czy mieszkanie w tętniącym życiem mieście, w budynku o dobrej lokalizacji, gdzie gdzie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Ponieważ inwestycja związana z posiadaniem własnego „M”, niezależnie czy to budowa domu czy zakup gotowego mieszkania wiąże się z dysponowaniem kwotami, które najczęściej są poza zasięgiem przeciętnych zjadaczy chleba, dlatego najczęściej sięga się po tani kredyt hipoteczny.

Banki prześcigają się w walce o klienta, oferując różne wabiki, by umowę kredytową na budowę domu, czy kredyt na zakup mieszkania, wziąć właśnie w ich placówce.

Rolety do łazienki

 

Biorąc kredyt, należy trzeźwym okiem spojrzeć na ofertę, przeanalizować wszystkie „za i przeciw”, ale przede wszystkim porównać ofertę kilku banków, bowiem to co z pozoru wydaje się korzystne, po całościowym spojrzeniu na ofertę może już takie nie być.

Warto dobrze zastanowić się zanim podpisze się umowę, bowiem kredyt na budowę domu, to zobowiązanie na większą część życia.
Dla osób, które decydują się na budowę domu od podstaw, po pozyskaniu funduszy, kolejną, właściwie najistotniejszą decyzją, będzie znalezienie odpowiedniej firmy budowlanej, której powierzymy realizację naszego przedsięwzięcia. Dobra ekipa budowlana uwinie się ze zleceniem w kilka miesięcy, jeżeli nam się nie poszczęści, budowa może się sporo przeciągnąć. Wybierając firmę budowlaną nie można przyjąć za jedyne kryterium wyboru jedynie cenę, należy zapoznać się z doświadczeniem, referencjami, opiniami innych klientów. Warto być drobiazgowym, w końcu chodzi o nasze dom!